تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
26 هزار آزمایش کلرسنجی بر روی آب آشامیدنی استان بوشهر انجام شد
مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: بیش از 26 هزار مورد آزمایش کلرسنجی در نیمه نخست امسال بر روی آب آشامیدنی این استان برای اطیمنان از بهداشتی و سالم بودن آن انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر : موسی پناهنده با بیان اینکه 10 ایستگاه کلرزنی گازی در شهرهای استان بوشهرایجاد شده اظهار داشت: از این تعداد 7 ایستگاه آن ایمن سازی و به سیستم خود تولید گازکلر به وسیله نمک طعام مجهز شده است.

وی، اجرای طرح سامانه خود تولید گازکلر به روش نمک طعام را با اعتبار 10 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد:با توجه به خطرات بالای گاز کلر در ایستگاه‌های گندزدایی و کلرزنی شهرهای استان بوشهر این ایستگاه‌ها به سیستم خود تولید گاز کلر با نمک طعام مجهز شده است.

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان بوشهر اجرای سیستم خود تولید گازکلر از نمک طعام را در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: در اجرای طرح سیستم خودتولیدگاز کلر در ایستگاه‌های کلرزنی ضمن کاهش هزینه کلرزنی آب آشامیدنی، از نظر ایمنی دارای جایگاه مهمی است.

پناهنده با بیان اینکه ظرفیت سیستم خود تولید گازکلر در شهر بوشهر روزانه 200 هزار متر مکعب است تصریح کرد: امسال برای تجهیز آزمایشگاه‌ آب و فاضلاب استان به عنوان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کشور، افزون بر 8.6 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی، ازایجاد آزمایشگاه میکروبی وشیمی فیزیک درتصفیه خانه آب آشامیدنی بوشیگان خبرداد و گفت: در راستای تامین آب آشامیدنی سالم به شهروندان جمی، 9 دستگاه ایستگاه آب کارتی با هزینه‌ای افزون بر 3 میلیارد ریال راه‌اندازی شده که قادر است روزانه 15 هزار متر مکعب آب آشامیدنی در شهرستان جم تامین کند.

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه روزانه ضمن کلرسنجی، آزمایشات گوناگون برای کیفیت آب آشامیدنی شبکه آبرسانی انجام می‌شود نصریح کرد: کنترل کیفی آب آشامیدنی استان بوشهر بر اساس آزمایشات شیمیایی، میکروبی،‌ کلرسنجی تعیین می‌شود.

پناهنده کیفیت آب شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر را مطلوب دانست و گفت: آب آشامیدنی استان بوشهر علاوه بر انجام آزمایشات گوناگون در شرکت آبفا روزانه نظارت ویژه‌ای بر کیفیت و بهداشتی بودن آن از سوی برخی دستگاه‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه منابع تامین ‌کننده آب آشامیدنی، مخازن ذخیره و شبکه توزیع مورد آزمایش قرار می‌گیرد، افزود: در نیمه نخست امسال بیش از 26 هزار مورد کلرسنجی و 16 هزار مورد آزمایش میکروبی، کدورت سنجی و هتروتروف انجام شده است.

 

مدیر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطرنشان کرد: پس از آنالیز آزمایشات کلرسنجی، میکروبی و شیمیایی آب آشامیدنی مورد اطیمنان که از سلامت کامل برخوردار است وارد شبکه آبرسانی می‌شود.

تاریخ:
1397/07/14
تعداد بازدید:
192
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal