تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
نشست خبری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اصحاب رسانه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت:به ظرفیت فعلی آبشیرینکن های موجود در استان 60 هزار متر مکعب در شبانه‌روز اضافه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر :عبدالحمید حمزه‌پور در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه 2 دهه خشکسالی امسال پشت سرگذاشتیم اظهار داشت

 سال آبی 96 - 97 شاهد کمترین بارش باران در کشور و بوشهر بودیم که در 50 سال گذشته بی سابقه بود و این مهم بر کمبود تامین آب آشامیدنی استان بوشهر اثرگذار بود.

 

وی، با بیان اینکه بیش از 85 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خارج از استان است خاطر نشان کرد: 60 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد و 25 درصد هم از خط آبرسانی کازرون و مابقی از طریق چاه‌های آب استان تامین می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تولید آب از طریق شیرین سازی آب دریا خبر داد و بیان کرد: اکنون 2 سایت آب شیرین‌کن در کنگان و بوشهر با ظرفیت 22 هزار و 500 متر مکعب تولید در شبانه‌روز وارد مدار است که 8 درصد از آب استان بوشهر را تامین می‌کند.

 

حمزه‌پور از اجرایی شدن تاسیسات جدید آب شیرین‌کن در شهرهای مختلف استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون به ظرفیت 60 هزار متر مکعب در شبانه‌روز آب شیرین‌کن در استان بوشهر در حال اجراء است که با وارد مدار شدن این طرح‌ها، تولید آب از آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر از 8 درصد به 40 درصد افزایش می‌یابد.

 

وی، با اشاره به اینکه عملیات اجرایی طرح آب شیرین‌کن 35 هزار متر مکعب بوشهر آغاز شده گفت: فاز سوم 10 هزار متر مکعبی بوشهر و 15 هزار متر مکعب در شهرهای وحدتیه - دالکی و آب پخش - سعدآباد در شهرستان دشتستان عملیات اجرایی آن آغاز که این پروژه‌ها در قالب 4 سرمایه‌گذار عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه به‌زودی 3 پروژه آب شیرین‌کن دیگر آغاز می‌شود افزود:آب شیرین‌کن عسلویه و تنگستان هر کدام به ظرفیت 5 هزار مترمکعب و آب شیرین‌کن 17 هزار متر مکعبی برازجان که در ساحل بوشهر ساخته می‌شود به‌زودی پیمانکار و سرمایه‌گذار آن تعیین می‌شود.

 

حمزه‌پور بیان کرد: در مجموع طرح‌های اجرایی ظرفیت شیرین سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به 90 هزار مترمکعب می‌رسد.

 

وی، از وارد مدار شدن فاز نخست آب شیرین‌کن بوشهر خبر داد و تصریح کرد: طرح 10 هزار متر مکعب آب شیرین‌کن بوشهر در حال اجراء است که 5 هزار متر مکعب آن اواسط تابستان امسال و 5 هزار متر مکعب دیگر پاییز وارد مدار تولید می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه آب استان بوشهر همیشه از طریق منابع مذکور،تخصیص می‌یابد گفت: یکی از مشکلات آبرسانی استان بوشهر، فرسودگی شبکه‌ها است که بازسازی و نوسازی شبکه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

حمزه‌‌پور از همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌های دیگر برای نوسازی شبکه آب استان بوشهر خبر داد و افزود: در این زمینه 50 کیلومتر شبکه آب استان بوشهر در سه شهر بوشهر، برازجان و جم با اعتبار 40 میلیارد تومان نوسازی می‌شود که نقش مهمی در توزیع عادلانه آب دارد.

تاریخ:
1398/02/07
تعداد بازدید:
378
منبع:
شرکت آب و فاضلاب
نویسنده:
رجب زاده
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal