تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
بررسی مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای عسلویه
مهرداد ستوده در بررسی وضعیت آبرسانی به شهرستان عسلویه با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی اظهار داشت: پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در راستای تامین آب آشامیدنی روستاها و شهرهای استان بوشهر برای تمام نقاط تدوین و عملیاتی شده است.

مهرداد ستوده در بررسی وضعیت آبرسانی به شهرستان عسلویه با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی اظهار داشت: پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در راستای تامین آب آشامیدنی روستاها و شهرهای استان بوشهر برای تمام نقاط تدوین و عملیاتی شده است.

وی با قدردانی از تلاش شرکت آب و فاضلاب در تامین آب آشامیدنی مناطق مختلف افزود: وضعیت آبرسانی در استان بوشهر نسبت به سال‌های گذشته با تلاش شبانه‌روزی شرکت آبفا بهبود یافته که با تکمیل پروژه‌های در دست ساخت این وضعیت به حد مطلوب می‌رسد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از صدور مجوز ساخت 2 پروژه آب شیرین‌کن در شهرستان عسلویه خبر داد وگفت: با اجرای 2 پروژه آب شیرین‌کن به ظرفیت تولید 10 هزار مترمکعب در شبانه‌روز مشکل تامین آب شهرها و روستاهای عسلویه برطرف می‌شود.

ستوده با تاکید بر رفع مشکلات جانمایی و معارض در اجرای پروژه آب شیرین‌کن عسلویه افزود:تسریع در اجرای پروژه‌های آبرسانی، کاهش پیک مصرف آب، ساماندهی انشعابات غیرمجاز آب در روستاها و تجهیز تیم‌های رسیدگی به مشکلات آب مردم مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز با اشاره به اجرای پروژه‌های آبرسانی افزود: برای گذر از بحران آب در شهرها و روستاها همکاری مشترکان آب در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی امری مهم و ضروری است.

عبدالحمید حمزه‌پور با قدردانی از همکاری دهیاران در امر حل مشکلات روستاهای عسلویه خاطر نشان کرد: جمع آوری انشعاب غیرمجاز و ساماندهی آنها و پرداخت قبوض آب بهاء مصرفی از تاکیدات دهیاران عسلویه است که مورد توجه قرار دارد.

وی، از افزایش انتقال آب از خط آبرسانی کوثر به عسلویه خبر داد و افزود: 10 لیتر بر ثانیه از خط کوثر به منابع آب آشامیدنی شهرستان عسلویه افزوده شده و سرانه مصرف آب در این شهرستان از 310 لیتر به 340 لیتر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر استفاده از آب محلی را یکی دیگر از پروژه‌ها برای تامین آب عسلویه دانست و گفت: در این راستا 2 حلقه چاه آب وارد مدار شده و تلاش می‌شود تا آب سد اخند به شبکه آبرسانی انتقال یابد.

حمزه‌پور از صدور مجوز 2 پروژه آب شیرین‌کن 5 هزار متر مکعبی در عسلویه خبر داد و بیان کرد: برای تامین آب شهرها و روستاهای عسلویه پروژه آب شیرین‌کن شهری و روستایی تدوین شده که در مجموع به ظرفیت تولید 10 هزار مترمکعب اجرایی می‌شود.

وی افزود: آب شیرین‌کن شهری در عسلویه و روستایی در روستای هاله ساخته می‌شود و پس از انتخاب سرمایه‌گذار سال آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

تاریخ:
1399/02/30
تعداد بازدید:
86
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal