تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
نشست مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با خبرنگاران
عبدالحمید حمزه‌پور در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در 2 سال گذشته کارهای مهمی در حوزه آبرسانی استان بوشهر انجام شده است اظهار داشت: سال 1397 بحران آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر به اوج خود رسید و مشکلاتی در تامین آب ایجاد شد.


عبدالحمید حمزه‌پور در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در 2 سال گذشته کارهای مهمی در حوزه آبرسانی استان بوشهر انجام شده است اظهار داشت: سال 1397 بحران آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر به اوج خود رسید و مشکلاتی در تامین آب ایجاد شد.

وی، با بیان اینکه استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبرسانی دارد گفت: هر 2 هفته یکبار شورای تامین آب استان بوشهر به ریاست استاندار و با مشارکت اعضا برگزار و پروژه‌ها و برنامه‌های آبرسانی بررسی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه از جمعیت یک میلیون و 250 هزار نفری استان 70 درصد در شهرها و مابقی در 624 روستا سکونت دارند خاطر نشان کرد: 80 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد و 20 درصد دیگر از طریق پروژه آب شیرین‌کن و منابع زیرزمینی تامین می‌شود.

حمزه‌پور، طول خطوط انتقال آب استان بوشهر را 819 کیلومتر و شبکه توزیع را 3 هزار کیلومتر دانست و تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی آب دریا از طریق شیرین‌سازی است که در این راستا 2 پروژه تاکنون وارد مدار شده است.

وی، با اشاره به افتتاح 2 پروژه آب شیرین‌کن 10 هزار متر مکعبی در بوشهر و کنگان خاطرنشان کرد: پروژه آب شیرین‌کن 10 هزار مترمکعبی بوشهر در یکسال گذشته تولید آب آن به 22 هزار و 500 متر مکعب افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در 13 سایت و منطقه خبر داد و بیان کرد: اکنون به ظرفیت تولید روزانه 120 هزار متر مکعب آب، پروژه آب شیرین‌کن با سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومان در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر در حال اجرا و در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار است.

حمزه‌پور یکی از پروژه‌های مهم آب شیرین‌کن را 35 هزار مترمکعبی بوشهر دانست و افزود: این پروژه که با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است دارای 40 درصد پیشرفت فیزیکی است که اوائل سال آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

وی، میزان سرمایه‌گذاری پروژه آب شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر را 400 میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: پروژه شیرین‌سازی آب دریا درسواحل سیراف به ظرفیت 28 هزار متر مکعب یکی دیگر از این پروژه‌ها است که روند اجرایی آن تسریع یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افتتاح نخستین پروژه آب شیرین‌کن روستایی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این طرح به ظرفیت تولید 600 مترمکعب در ماه جاری افتتاح می‌شود و آب شش روستای محروم دشتی را تامین می‌کند.

حمزه‌پور با بیان اینکه اکنون 20 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از پروژه‌های آب شیرین‌کن تامین می‌شود گفت:با تکمیل پروژه‌های آب شیرین‌کن تا 2 سال آینده 40 درصد منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر پروژه‌های آب شیرین‌کن‌ها هستند.

وی، با تاکید بر ادامه طرح‌های کاهش هدر رفت آب و نوسازی شبکه‌های آبرسانی افزود: در این راستا محلات جنوبی شهر بوشهر از جیره بندی آب خارج شد و اکنون 60 هزار نفر تحت پوشش آب شبانه‌روزی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه در 7 سال گذشته 920 میلیارد تومان در اجرای طرح‌های آبرسانی هزینه شده است خاطرنشان کرد: در این راستا 1730 کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال ایجاد و بهینه سازی شد.

حمزه‌پور با اشاره به پرداخت خرید تضمینی آب از پروژه‌های آب شیرین‌کن تصریح کرد: تاکنون 200 میلیارد تومان خرید تضمینی آب در شهرهای بوشهر و کنگان انجام و در شبکه آبرسانی توزیع شده است.

وی، از نوسازی و توسعه شبکه آبرسانی شهرهای مختلف با همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب دیگر استان‌ها خبر داد و بیان کرد: در این راستا 50 کیلومتر شبکه آبرسانی نوسازی شد و توسعه یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به قطع انشعاب آب خانه باغ‌ها و غیرمجاز در شهرها و روستاها گفت: تاکنون افزون بر 2 هزار انشعاب خانه باغ و غیرمجاز در گورکات تنگستان، مسیر گناوه به دیلم، دشتستان و عسلویه قطع شده و این مهم ادامه دارد.

حمزه‌پور تولیدی آب استان بوشهر را 350 هزار مترمکعب در شبانه‌روز دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای 400 هزار مشترک شهری و روستایی شامل 300 هزار مشترک شهری و 100 هزار مشترک در روستاها است که سرانه مصرف در شهرها 350 لیتر و در روستاها بیش از 4 برابر سرانه تعیین شده است.

وی، با بیان اینکه طرح‌های آبرسانی از طریق فروش آب تامین می‌شود افزود: بیش از 1000 نفر در اجرای طرح‌های آبرسانی استان بوشهر همکاری می‌کنند که هزینه‌های آنان از طریق درآمدهای فروش آب تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از پرداخت نشدن آب مصرفی بخشی از مشترکان خبر داد و گفت: اکنون مشترکان آب خانگی، نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر 100 میلیارد تومان به سبب پرداخت نشدن قبض آب بها به این شرکت بدهکار هستند.

حمزه‌پور با بیان اینکه قبض آب بهاء با مبلغ بالا در استان وجود ندارد تصریح کرد: همه برنامه‌ها از طریق سامانه‌ انجام و از صدور قبض نامتعارف آب بهاء جلوگیری می‌شود که البته قبض‌های آب بر اساس میزان مصرف محاسبه می‌شود و افزایش مصرف ، به صورت پلکانی و تصاعدی است.

خبرنگار سایت دشتستان بزرگ با قدردانی از تلاش‌‌های انجام شده گفت: مردم شهرهای دشتستان از حل مشکلات آبرسانی قدردان هستند چراکه اکنون وضعیت توزیع آب در دشتستان پایدار است که نشان از تلاش و برنامه‌ریزی مدیرعامل و کارکنان شرکت آبفا استان بوشهر است.
تاریخ:
1399/05/08
تعداد بازدید:
211
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal