شرکت آب و فاضلاب بوشهر
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ اسفند
استاندار بوشهر در جلسه شورای اداری استان گفت : تابستان امسال با تلاش های انجام شده در حوزه آب، با کمترین مشکل پشت سر گذاشته شد
استاندار بوشهر با قدردانی از فعالیت مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در اجرای طرح‌های آبرسانی گفت: تابستان امسال با تلاش‌های انجام شده در حوزه آب، با کمترین مشکل پشت سرگذاشته شد. در این راستا نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح های آبرسانی و رفع مشکلات آبی شهرها و روستا ها گفت: مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر که یک مشکل تاریخی است با حرکت جهادی برطرف شده است
استاندار بوشهر با قدردانی از فعالیت مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در اجرای طرح‌های آبرسانی گفت: تابستان امسال با تلاش‌های انجام شده در حوزه آب، با کمترین مشکل پشت سرگذاشته شد همچنین در این راستا نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح های آبرسانی و رفع مشکلات آبی شهرها و روستا ها گفت: مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر که یک مشکل تاریخی است با حرکت جهادی برطرف شده است.
در جلسه شورای اداری استان بوشهر عبدالحمید
حمزهپور بیان کرد یکی از بحرانها و چالشهای اساسی این استان نبود منابع پایدار آب آشامیدنی است و اظهار داشت: 85 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از خارج از استان تامین میشود که نشان دهنده مشکلات منابع آبی این استان است.

وی، با بیان اینکه تابستان سال قبل سال سختی در تامین آب آشامیدنی استان بوشهر بود تصریح کرد: خشکسالیهای سالهای گذشته سبب تشدید بحران آب استان شده بود که در همین راستا تدابیر ویژهای برای حل مشکلات آب آشامیدنی استان اندیشیده شد.
لذا تشکیل جلسات منظم بحران آب که با حضور استاندار تشکیل گردید سبب تحرکات خاصی در حل بحران آب آشامیدنی استان بوشهر شد تا تابستان امسال با حداقل مشکل در تامین و توزیع آب مواجه باشیم .

حمزهپوربا بیان اینکه اعتبارات آبرسانی در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 70 درصد افزایش داشت خاطر نشان کرد:این اعتبارات امسال با جهش قابل توجهی از 146 میلیارد تومان سال قبل، به 240 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه علاوه بر اعتبارات فوق 50 میلیارد تومان هم از سوی 5 استان معین در راستای اجرای طرحهای آبرسانی هزینه گردیده است تصریح کرد: امسال برای تسریع حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر، 5 استان معین با پیگیریهای انجام شده در مناطق مختلف استان بوشهر حضور یافتند و طرحهای آبرسانی در بوشهر، برازجان و جم اجراء کردند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهربا اشاره به اینکه بوشهر از حالت جیرهبندی آب خارج میشود افزود: با تکمیل طرحهای آبرسانی و نوسازی شبکه، شهر بوشهر از حالت جیرهبندی و نوبتبندی آب خارج میشود.

حمزهپور حفر و تجهیز 33 حلقه چاه آب را از دیگر برنامهها دانست و گفت: با حفر و تجهیز این چاهها، میزان 276 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب و تولید آب شرب اضافه گردید و همچنین ظرفیت آب شیرین بوشهر از 10 هزار مترمکعب در شبانهروز بالغ بر20 هزار متر مکعب افزایش یافته است.

وی، از اجرای طرح آبشیرینکن 35 هزار مترمکعبی بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون به ظرفیت 60 هزار مترمکعب پروژه آب شیرینکن در شهرهای استان بوشهر در حال اجراء است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، با بیان اینکه طرحهای آب شیرینکن با مشارکت بخش خصوصی اجراء میشود افزود: اکنون طرح آب شیرینکن 35 هزار مترمکعبی بوشهر با سرمایهگذاری 150 میلیارد تومان در دست اجراء است .

حمزهپور اجرای خط انتقال آب این پروژه را از دیگر برنامهها دانست و تصریح کرد: برای اجرای خط انتقال پروژه آبشیرینکن بوشهر 20 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی، با اشاره به افزایش اعتبارات طرح فاضلاب بیان کرد: در دو سال 1395 و 1396 حدود 60 میلیارد تومان به طرحهای فاضلاب بوشهر اختصاص یافت که این میزان سال گذشته به 90 میلیارد تومان رسید و شبکه جمع آوری فاضلاب بافت تاریخی و نقاطی از شهر بوشهر به طول 50 کیلومتر در دست اجراء و در حال تکمیل می باشد..

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه 100 کیلومتر شبکه آب فرسوده شهرهای استان نوسازی شد افزود: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر 300 میلیارد تومان برای اجرای طرحهای آب و فاضلاب مصوب شد که تخصیص آن نقش مهمی در حل مشکلات شهرها دارد.

حمزهپور با بیان اینکه شرکت آبفای استان بوشهر به 900 هزار نفر در 32 شهر خدمات رسانی میکند گفت: دولت توجه ویژهای برای حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر کرده است بهگونهای که دولت سالانه برای خرید تضمینی اب از آب شیرینکن 10 هزار مترمکعبی بوشهر 60 میلیارد تومان پرداخت میکند.

وی، هزینه تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر را بالا دانست و خاطر نشان کرد: دستگاههای اجرایی و نیروهای مسلح باید هزینه آب مصرفی به موقع پرداخت کنند تا این شرکت در انجام خدمات خود با مشکل مواجه نگردد.
تاریخ:
1398/06/25
تعداد بازدید:
286
منبع:
نویسنده:
Powered by DorsaPortal