تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
بازدید نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس از پروژه مجتمع آبرسانی دمیگز شهرستان دیر
حجت‌الاسلام موسی احمدی در بررسی وضعیت آبرسانی به روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح‌های مهمی در استان بوشهر در حال اجراست اظهار داشت: در نشست‌هایی که در مرکز استان بوشهر با حضور مسئولان اجرایی در بررسی مشکلات مناطق مختلف برگزار شد شاهد حضور فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای پیگیری مشکلات مناطق هستیم.
حجت‌الاسلام موسی احمدی در بررسی وضعیت آبرسانی به روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح‌های مهمی در استان بوشهر در حال اجراست اظهار داشت: در نشست‌هایی که در مرکز استان بوشهر با حضور مسئولان اجرایی در بررسی مشکلات مناطق مختلف برگزار شد شاهد حضور فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای پیگیری مشکلات مناطق هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، یکی از مشکلات شهرها و روستاهای جنوب استان بوشهر را تامین آب آشامیدنی دانست و تاکید کرد: اقداماتی در گذشته برای حل مشکلات آبرسانی در نقاط مختلف شهرستان‌های جنوب استان بوشهر انجام گرفته است ولی کافی نیست.

نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، یکی از ظرفیت‌های مهم تامین آب آشامیدنی را خلیج فارس دانست و بیان کرد: همجواری استان بوشهر با خلیج فارس قابلیت مهمی در اجرای طرح‌های مهم تولیدی، سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی و تامین آب شرب فراهم کرده است.

احمدی، با تاکید بر تامین آب شرب شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا افزود: در مذاکره‌ با وزیر نیرو قرار است با بهره جستن از خلیج فارس و شیرین‌سازی آب دریا ، آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر از طریق اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تامین شود.

وی، با بیان اینکه از طریق شیرین‌سازی آب دریا علاوه بر آب شرب، می‌توان آب کشاورزی هم تامین کرد افزود: حل مشکلات آب آشامیدنی شهرستان‌های 4 گانه جنوبی استان بوشهر باید در اولویت قرار بگیرد که تسریع در اجرای آب شیرین‌کن 28 هزار متر مکعبی سیراف به جم از آن جمله است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، از تکمیل پروژه آب شیرین‌کن سیراف - جم تا پایان امسال خبر داد و بیان کرد: در سفر معاونان وزیر نفت، نیرو و کشور به عسلویه و جم بر تکمیل پروژه آب شیرین‌کن سیراف - جم تا پایان امسال تاکید کردند.

نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، با اظهار امیدواری در راه‌اندازی پروژه آبرسانی سیراف- جم تا پایان امسال تصریح کرد: برای حل مشکل تامین آب بخش ریز در شهرستان جم با پیگیری‌های انجام شده قرار است از سد سرچشمه آبرسانی انجام شود.

احمدی، از تخصیص اعتبارات برای حل مشکل آبرسانی روستاهای شهرستان دیر خبر داد و تاکید کرد: بر اساس وعده‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر امید می‌رود مشکل روستاهای شهرستان دیر در تامین آب برطرف شود.

وی با بیان اینکه افق روشنی در حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان پیش بینی می‌شود گفت: با انسجام، وحدت و همدلی که میان استاندار، مسئولان استان بوشهر و نمایندگان مجلس وجود دارد افق روشنی برای تحقق مطالبات مردم در تامین آب آشامیدنی فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم از سپری شدن شدن تابستان بدون بحران و تنش آبی در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: با وجود اینکه تابستان بسیار گرم همراه با شرایط کرونایی و افزایش 25 تا 30 درصدی مصرف آب داشتیم ولی به‌حمدالله با اقدامات انجام شده و همراهی مردم تابستان گذشته با حداقل مشکلات کمبود آب در سراسر شهرها و روستاهای استان بوشهر سپری شد.

عبدالحمید حمزه‌پور ، با اشاره به بازدید ازپروژه مجتمع آبرسانی دمیگز شهرستان دیر گفت: این مجتمع آبرسانی که نیمه تمام است، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بخشی از اعتبارات این پروژه تامین کرد و ان‌شاالله در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه آبرسانی مجتمع روستایی دمیگز شهرستان دیر تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، میزان اعتبار مورد نیاز اجرای پروژه آبرسانی این مجتمع را 5 میلیارد تومان دانست و تاکید کرد: با تامین بخشی از این اعتبار مجتمع آبرسانی روستایی دمیگز شهرستان دیر تا قبل از تابستان سال آینده تکمیل می‌شود.

حمزه‌پور با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرها و روستاهای استان تصریح کرد: برای تکمیل مجتمع آبرسانی دمیگز شهرستان دیر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر 30 میلیارد ریال تخصیص داد.

وی، با بیان اینکه با راه‌اندازی پروژه آبرسانی مجتمع روستایی دمیگز شهرستان دیر مشکل تامین آب شش روستا برطرف می‌شود خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات تامین آب دیگر شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اقدامات و طرح‌های مهمی در دست اجرا است که امید می‌رود با تکمیل آنها مطالبات مردم محقق شود.

حمزه‌پور تاکید کرد: با اجرای طرح‌های تدوین شده امید می‌رود شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در تابستان سال آینده در دسترسی به آب آشامیدنی پایدار، مشکلی نداشته باشند.

وی، با قدردانی از همراهی مسئولان و نماینده مردم در مجلس در پیگیری حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاها افزود: در اجرای طرح‌های آبرسانی حمایت استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر ستودنی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، حل مشکلات آبرسانی این استان را یکی از موضوع‌های محوری و با اولویت برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: این دیدگاه سبب شده بسیاری از مشکلات در اجرای طرح‌های آبرسانی برطرف شود و اکنون مردم استان بوشهر حداقل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند.
تاریخ:
1399/08/22
تعداد بازدید:
124
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal