تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
با حضور نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی طرح‌های آبرسانی این دو شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر با حضور دکتر کرمی نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی ،حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفای کشورومهندس حمزه پور مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر طرح های آبرسانی در شهرستان های دشتی وتنگستان به صورت ویدئو کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت .


به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر با حضور دکتر کرمی نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی ،حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفای کشورومهندس حمزه پور مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر طرح های آبرسانی در شهرستان های دشتی وتنگستان به صورت ویدئو کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت .در این نشست غلامحسین کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با مسئولان شرکت آب و فاضلاب کشور و استان بوشهر با بیان اینکه یکی از مطالبات به‌حق مردم در دشتی و تنگستان تامین آب آشامیدنی است اظهار داشت: در 2 سال گذشته روستاهای نوار ساحلی این شهرستان با بحران کم‌آبی مواجه بودند که سال قبل با اجرای طرح‌هایی ازسوی شرکت آب وفاضلاب استان این مشکلات تاحدودی کاهش یافت.
وی ضمن تقدیر وتشکر از اقدامات شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر از تلاش‌های انجام شده در تحقق مطالبات مردم در تامین آب آشامیدنی افزود: رفع مشکلات آب یکی از اساسی‌ترین مطالبات مردم دشتی و تنگستان است که در این راستا اجرای طرح‌های آب باید تسریع یابد .
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات تامین آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان‌ها در فصل گرما افزایش می‌یابد تاکید کرد: با توجه به اجرای طرح‌های آبرسانی در تنگستان و دشتی امیدواریم این پروژه‌ها قبل از فصل گرما تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.
کرمی با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تسریع اجرای این طرح‌های آبرسانی خاطر نشان کرد: برای اتمام پروژه‌های آبرسانی شهرستان‌های دشتی و تنگستان ضمن تخصیص اعتبارات لازم باید تا پایان خرداد ماه 1400 این پروژه‌ها تکمیل شود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نوسازی شبکه ‌آبرسانی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده اعتبارات نوسازی شبکه‌آبرسانی تامین شده که امید می‌رود در تابستان 1400 مشکل آبرسانی تنگستان و دشتی برطرف شود.
کرمی تسریع در تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تنگستان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: تکمیل مخازن ذخیره آب در روستاهای تنگستان و دشتی باید در اولویت قرار بگیرد.
وی، خواستار افزایش سهمیه آب تنگستان و دشتی از خط آبرسانی کوثر شد و افزود: تلاش شود مشکل دیرینه و تاریخی مردم دشتی و تنگستان که یکی از مطالبات مهم مردم است برطرف شود.
معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفای کشور هم با بیان اینکه حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر یکی از اولویت‌های این شرکت است خاطرنشان کرد: در راستای حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر طرح‌های مهم و متعددی در نقاط مختلف این استان در قالب پروژه‌های آب‌شیرین‌کن، نوسازی و توسعه شبکه، ساخت مخازن ذخیره آب، حفر و تجهیز چاه‌های آبرسانی و خطوط انتقال آب در حال اجرا است.
حمیدرضا کشفی اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برخی از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر قبل از فصل تابستان وارد مدار تولید می‌شود.
وی، با اشاره به تسریع در پروژه‌های آبرسانی در شهرستان دشتی و تنگستان تاکید کرد: با تامین اعتبارات لازم تلاش می‌شود پروژه‌های آبرسانی در این 2 شهرستان به ویژه آبرسانی روستایی قبل از فصل گرما تکمیل شود تا مردم در تابستان با کمبود آب مواجه نباشند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در دشتی و تنگستان تصریح کرد: در این 2 شهرستان به ویژه در نوار ساحلی طرح‌های مختلف از جمله نوسازی و توسعه شبکه، مخازن ذخیره آب، آب‌شیرین‌کن، خطوط انتقال آب و افزایش سهمیه آب در دست اجرا است.
عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبرسانی و تامین اعتبارات آن دارد گفت: اجرای طرح‌های آبرسانی در اولویت تامین اعتبار در استان بوشهر قرار دارد.
وی از اجرای خط انتقال 25 کیلومتری در دشتی خبر داد و بیان کرد: خط انتقال آب شیرین از چاه‌های آب تنگ سدر در حال اجرا است که با تکمیل این پروژه آب آشامیدنی این شهرستان پایدار می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه را 50 میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: تاکنون 50 درصد این پروژه اجرا شده که تلاش می‌شود تاماه آینده تکمیل شود.
حمزه‌پور اجرای مخازن ذخیره آب در روستاهای دشتی و تنگستان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با تکمیل این پروژه‌ها آب در نوار ساحلی پایدار می‌شود.
.
تاریخ:
1399/12/16
تعداد بازدید:
501
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal