تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
بازدید معاون عمرانی استاندار و تور رسانه ای عمران و توسعه بوشهر از آبشیرین کن 10 هزار متر مکعبی شهر بوشهر
معاون عمرانی استانداری بوشهر در بازدیدتورسانه‌ای عمران وتوسعه بوشهر از تاسیسات آب‌شیرین‌کن 10 هزار متر مکعبی بوشهر با قدردانی از خدمات شرکت‌ آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برای حل بحران آب شرب مردم استان خدمات قابل توجهی ارائه کرده است

معاون عمرانی استانداری بوشهر در بازدیدتورسانه‌ای عمران وتوسعه بوشهر از تاسیسات آب‌شیرین‌کن  10 هزار متر مکعبی بوشهر  با قدردانی از خدمات شرکت‌ آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر  برای حل بحران آب شرب مردم استان خدمات قابل توجهی ارائه کرده است این در حالیست که با اجرای طرح‌های مهم، مشکلات تنش آبی در تابستان امسال نسبت به تابستان سال قبل برطرف شده است .
مهرداد ستوده با بیان اینکه طرح‌های مهمی در راستای حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر اجرا و یا در حال اجراء است گفت: در 1.5 سال گذشته شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر  طرح‌های مهم ابرسانی اجراء کرده که خدمات آنان قابل تقدیر است.

وی از اجرای طرح نهضت آبرسانی خبر داد و بیان کرد: در راستای ایجاد منابع پایدار آب استان بوشهر طرح‌های مهمی از جمله شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار قرار دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به وارد مدار شدن 2 تاسیسات آب شیرین‌کن در کنگان و بوشهر افزود: این دو پروژه هرکدام به ظرفیت 10 هزار متر مکعب تولید آب است که در 1.5 سال گذشته ظرفیت این دو پروژه به 30 هزار متر مکعب افزایش یافته است.

ستوده با بیان اینکه ظرفیت تولید پروژه شیرین‌سازی آب بوشهر از 10 هزار متر مکعب به 18000 مکعب افزایش یافته است خاطرنشان کرد: این ظرفیت تا 22500 متر مکعب در شبانه‌روز افزایش می‌یابد.

سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر در حاشیه این بازدید با بیان اینکه تنش آبی در استان بوشهر برطرف شده است اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طرح‌های مهمی درحل مشکلات آبرسانی اجرا کرده که مشکلات بحران اب برطرف شده است.

جهانگیر دهقانی خدمات شرکت ابفای استان بوشهر را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: اکنون طرح‌های مهمی در پایداری منابع آب استان بوشهر تدوین و عملیاتی شده که با افتتاح آنها مشکل آب اشامیدنی استان برای همیشه برطرف می‌شود.

جواد خداویسی هم با تشریح طرح‌های آب شیرین‌کن و با بیان اینکه این پروژه باهمکاری بخش خصوصی با ظرفیت 10 هزار متر مکعب وارد مدار تولید شده است اظهار داشت: از نیمه دوم سال قبل طرح توسعه‌ای آب شیرین‌کن بوشهر در دستور کار قرار گرفت و اکنون به 18 هزار متر مکعب افزایش یافته است.

مجری طرح‌های آب‌شیرین‌کن شرکت آبفای استان بوشهر با بیان اینکه این پروژه تا تولید22 هزار و 500 متر مکعب آب افزایش می‌یابد خاطر نشان کرد: آب شیرین‌کن کنگان نیز که با ظرفیت 10 هزار متر مکعب وارد مدار تولید شد با اجرای طرح‌های توسعه‌ای ظرفیت تولید آن افزایش یافته است.

وی، با بیان اینکه اکنون از دو آب شیرین‌کن یاد شده 30 هزار متر مکعب آب در شبانه‌روز تولید می‌شود تصریح کرد: آب شیرین‌کن 35هزار مترمکعبی بوشهر که پس از آب شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس دومین آب شیرین‌کن بزرگ کشور است با مشارکت بخش خصوصی در حال اجراء است که بر اساس برنامه زمان‌بندی افتتاح می‌شود.

خداویسی اجرای آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار و 28 هزار متر مکعبی سیراف به جم را از دیگر پروژه‌های آب شیرین‌کن دانست و گفت: علاوه بر  این پروژه‌ها، آب شیرین‌کن آب‌پخش، سعدآباد و روستاهای در مسیر به ظرفیت 8500 متر مکعب و آب شیرین‌کن دالکی، وحدتیه و روستاهای درمسیر به ظرفیت 6500 متر مکعب اجرایی شده است.

مجری طرح‌های آب‌شیرین‌کن شرکت آبفای استان بوشهر با اشاره به تدوین طرح آب شیرین‌کن روستایی خاطر نشان کرد: طرح آب شیرین‌کن  1000 متر مکعبی روستاهای هلیله و بندرگاه، 600 متر مکعبی ساحلی دشتی و 2آبشیرین‌کن در عسلویه برای شهر و روستاها هر کدام به ظرفیت  5000 متر مکعب و روستای شیف به ظرفیت 1000 مترمکعب طراحی شده است.

وی، با اشاره به سرمایه‌گذاری اجرای این پروژه‌ها افزود: طرح‌های آب شیرین‌کن 10هزارمترمکعبی بوشهر و کنگان هرکدام با سرمایه‌گذاری 42 میلیارد تومان وارد مدار و طرح توسعه آن با 60 میلیارد تومان اجرایی شد.

خداویسی با بیان اینکه طرح آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار با 170 میلیارد تومان ساخته می‌شود خاطر نشان کرد: اب شیرین‌کن سیراف به جم با سرمایه‌گذاری 700 میلیارد تومان ساخته می‌شود.
تاریخ:
1398/05/21
تعداد بازدید:
280
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal