تغییر سایز متن
-
+
حمایت از کالای ایرانی
دهمین جشنواره نخستین واژه = آب و دومین مسابقه نقاشی آب = زندگی برگزار شد
در راستای ترویج فرهنگ صرفه جویی آب، جشنواره نقاشی دانش آموزان پایه سوم و ششم ابتدایی استان بوشهر با موضوع صرفه‌جویی در مدرسه معینی بوشهر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر : معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز با تاکید بر توجه به فرهنگ سازی مصرف بهینه آب اظهار داشت: برای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر ضمن مشارکت مشترکان در مصرفه بهینه، باید در اجرای پروژه‌ها تسریع شود.

 

مهرداد ستوده از تشکیل جلسات کنترل پروژه آب آشامیدنی با حضور استاندار افزود: این جلسات هر دو هفته یکبار با حضور مدیران شرکت‌های آب استان بوشهر و استاندار به صورت تخصصی برگزار و مشکلات این حوزه بررسی و راهکارهای لازم ارائه می‌شود.

 

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر اجرای برنامه‌های تدوین شده در قالب برنامه کوتاه مدت تصریح کرد: باید حل مشکلات آبرسانی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا با تسریع اجرای پروژه‌ها، تابستان آینده مشکلی نداشته باشیم

 

 

در این جشنواره محمد پوریوسفی با اشاره به وضعیت مطلوب بارش باران در استان اظهار داشت: هر چند بارش باران نسبت به سال قبل از وضعیت مطلوبی برخوردار است ولی اگر طرح‌های آبرسانی بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  اجراء نشود استان بوشهر کماکان با مشکل آب مواجه خواهد بود.

 

وی، افزایش ظرفیت منابع تولید آب آشامیدنی را یکی از طرح‌ها دانست و تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در داخل استان در دستور کار قرار دارد که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده اجرایی می‌شود.

 

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر توزیع عادلانه آب در شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر افزود: برای تحقق این مهم کاهش هدر رفت آب در دستور کار قرار دارد که نوسازی شبکه‌های آبرسانی از آن جمله است.

 

پوریوسفی با تاکید بر نقش مهم مشترکان در کاهش مشکلات تامین آب بیان کرد: توزیع اصولی آب در شبکه‌ها از مصرف مشترکان تا اتفاقاتی که در شبکه آبرسانی ایجاد می‌شود مورد توجه قرار دارد که اجرای جشنواره آب در مدرسه معینی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب است.

 

وی، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ صرفه‌جویی و ترویج آن در رابطه با خانواده‌ها را از اهداف مهم برگزاری این جشنواره دانست و گفت: برای ترویج فرهنگ صرفه‌جویی آب در استان بوشهر برنامه‌ریزی در ادارات، مشترکان خانگی، فضای سبزشهری و کلیه مصرف کنندگان صورت گرفته که با تحقق این برنامه‌ها و همکاری مشترکان امید می‌رود تابستان آینده مشکلی نداشته باشیم.

 

پوریوسفی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد تاکید کرد: برای پایداری این منابع طرح‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده که در این راستا مصرف بهینه آب باید در دستور کار مشترکان قرار بگیرد.

 

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر کاهش هدر رفت آب از شبکه را در اولویت دانست و تاکید کرد: نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی در شهرها مورد توجه قرار دارد و در این راستا مشترکان آب باید نسبت به حل مشکلات اتصالات، شیرآلات و تجهیزات آب منازل اقدام کنند.

 

در این جشنواره که مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر حضور داشت از از نفرات برگزار جشنواره نقاشی اب در پایه سوم و ششم ابتدایی تجلیل شد.

در پایه سوم ابتدایی، نیایش ناصحی از دشتستان، یسنا جمالی خویی از بوشهر و محمدمهدی آذر از کنگان و در پایه ششم ابتدایی محمد حسینی از گناوه، مریم غلامشاهی از دیلم و فردوس دیانی از کنگان رتبه‌های اول تا سوم جشنواره نقاشی دانش آموزان با موضوع آب کسب کردند.

تاریخ:
1397/09/12
تعداد بازدید:
67
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal