تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
آبشیرین‌کن‌ها 6 درصد آب استان بوشهر را تامین می‌کنند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در حال حاضر آبشیرین‌کن‌ها شش درصد آب استان بوشهر را تامین می‌کنند که به 40 درصد افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر : عبدالحمید حمزه‌پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آب تنها عنصر حیاتی پس از هوا است که هیچ جایگزینی ندارد و باید در مصرف آن دقت و مدیریت لازم انجام شود.

 

وی با بیان اینکه در استان بوشهر منابع آب بدلیل شرایط جغرافیایی، خشکسالی و برداشت‌ها در سال‌های گذشته، منابع قابل اتکایی وجود ندارد افزود: به همین دلیل برای تامین منابع آب در استان در دو حوزه تامین آب از خارج از استان و استفاده از آب های غیر متعارف و شور برنامه ریزی شده است.

 

حمزه‌پور بیان کرد: در حال حاضر 20 هزار متر مکعب آب‌شیرین‌کن در شهرستان‌های بوشهر و کنگان وجود دارد و شش درصد آب مورد نیاز استان را تامین می‌کند که برنامه ریزی شده تا شش ماه آینده با اجرای آبشیرین‌کن‌های جدید در استان این ظرفیت را به 35 تا 40 درصد افزایش دهیم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در خصوص تحولی که بعد از انقلاب در زمینه آب انجام شده است، تصریح کرد: پیش از انقلاب تنها 400 کیلومتر شبکه آبرسانی در استان وجود داشته که اکنون این میزان به بیش از هزار و 400 کیلومتر رسیده است و 100 درصد شهرهای استان دارای آب شرب بهداشتی هستند.

 

وی در ادامه گفت: همچنین در گذشته 30 حلقه چاه در استان وجود داشته است که اکنون این میزان به 120 حلقه رسیده است.

 

حمزه پور خاطر نشان کرد: امسال از اعتبارات تملک و دارایی 170 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که تا کنون 80 درصد آن تخصیص داده شده است، هر چند این اعتبارات با توجه به بحران بی آبی که اکنون با آن روبرو هستیم کم است اما با توجه به وضعیت بودجه این تخصیص ها نشان دهنده اهمیت و اولویت این حوزه برای دولت است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته و همراهی مردم در مدیریت مصرف آب مشکل کمتری را در تابستان امسال شاهد باشیم.

 

وی در خصوص انجام پروژه های دهه فجر عنوان کرد: شش پروژه با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان در دهه فجر امسال در استان بوشهر انجام می شود که شامل سه پروژه کلنگ زنی و سه پروژه افتتاحیه در شهرهای بوشهر، دالکی برازجان و شبانکاره است.

تاریخ:
1397/11/14
تعداد بازدید:
325
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal