تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
کف شکنی 19 حلقه چاه تامین آب شرب در استان بوشهر/ استفاده از ظرفیت چاه های غیرفعال برای افزایش پایداری آب شرب استان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در طول یک سال گذشته 19 حلقه چاه تامین کننده آب شرب این استان با دبی تولید حدود 150 لیتر در ثانیه، با حفر و کف شکنی احیاء شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در طول یک سال گذشته 19 حلقه چاه تامین کننده آب شرب این استان با دبی تولید حدود 150 لیتر در ثانیه، با حفر و کف شکنی احیاء شد.
ابوالحسن عالی در توضیح این خبر اظهار داشت: در استان بوشهر در مجموع 229 حلقه چاه فعال و غیر فعال شهری و روستایی وجود دارد که چاه های فعال در برخی مناطق آب شرب قابل توجهی از هم استانی ها را تامین می کنند.
وی بیان کرد: مجموع 81 حلقه چاه روستایی بخشی از آب شرب 43 روستا و 59 حلقه چاه شهری بخشی از آب شرب 21 شهر استان بوشهر را تامین می کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: طی سالیان گذشته به دلیل توسعه شهرها و روستاها برخی از چاه ها به دلیل کمی و کیفی از مدار بهره برداری از مدار خارج شده که این شرکت طی برنامه دقیق و مستمر در حال احیا یا جابجای چاه های مذکور است.
عالی یادآور شد: چاه های ذکر شده از لحاظ پدافند و مدیریت بحران همیشه در دسترس کار آبفا بوده به نحوی که در سال گذشته 19 حلقه چاه حفر و کف شکنی و احیا در سطح استان انجام گرفته است.
وی اظهار کرد: کاهش چشمگیر نزولات آسمانی آبدهی بسیاری از چاه های شرب استان را کاهش داده که در این زمینه تلاش شده با پیاده سازی برنامه ای جامع از این ظرفیت نهایت استفاده برای تامین آب شرب پایدار صورت گیرد.
عالی افزود: در بسیاری از مناطق برخودار از چاه مصرف آب شرب به حوزه دامپروری هدایت شده که در راستای افزایش بهره وری باید شاهد بازنگری مشترکان در این رویکرد باشیم.
وی گفت: کاهش منابع آبی استان بوشهر ایجاب کرده آب شرب استان تنها در بخش شرب استفاده و از استفاده آن در سایر کاربری ها اجتناب شود.
تاریخ:
1403/03/22
تعداد بازدید:
32
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal